Opis marki Subaru.

Kiedy zaczynamy zastanawiać się nad kupnem nowego samochodu najczęściej zwracamy uwagę na cenę jego eksploatacji. Jeżeli mamy określony budżet, który możemy wydawać np. w ciągu miesiąca, nie możemy pozwolić sobie na samochód, który dużo pali i potrzebuje częstych wizyt u mechanika. Kolejnym elementem, który bierze pod uwagę wielu kierowców to ceny części samochodowych. Ważne jest, aby przed zakupem, dowiedzieć się, ile trzeba będzie wydać na poszczególne elementy samochodu. Dzięki tak dogłębnie przeprowadzonemu researchowi, możemy mieć pewność na co wydajemy swoje pieniądze i ile dokładnie trzeba będzie odkładać, aby dbać o swój samochód.

Jednym z lepszych samochodów, tanich w utrzymaniu są auta marki Subaru. To japońska marka, która oferuje samochody osobowe różnego typu. Każdy jest w stanie znaleźć idealny model dla siebie bowiem jest w czym wybierać! Młodzi ludzie zakochali się w Subaru Impreza i jego zupełnie nowej konfiguracji silnika typu bokser, to auto było tuningowane, na wszystko sposoby świata.

Historia marki Subaru.
Subaru to japońska marka, która w 20% należy do Toyota Motor Corporation. Została założona 15 lipca 1953 roku. Subaru w języku japońskim oznacza Plejady, dzięki tej nazwie powstało również logo firmy. Pierwszy samochód Subaru który został wyprodukowany nazywał się Subaru 1500. Pierwszy raz został zaprezentowany w 1953 roku. W 1991 roku Subaru pokazało się na rynku Amerykańskim, zaprezentowano wtedy model SVX który miał bardzo dynamiczny kształt i charakter. Jednak tak naprawdę to rok 1992 okazał się być przełomowy dla samochodów tej marki, ponieważ wtedy światu ukazało się wyżej wspomniane Subaru Impreza WRX. Świat oszalał na punkcie silnika o mocy 240KM, więc marka poszła za ciosem i dwa lata później, postanowiono podkręcić moc silnika dodano dodatkowo 20 koni mechanicznych. Jednak na tym nie mogło się skończyć, rok 1996 pozwolił na stworzenie silnika o mocy 280 koni mechanicznych. Te egzemplarze do tej pory są niesamowicie pożądane!
Marka ciągle się rozwijała, słuchając potrzeb ludzi w 1997 roku stworzono pierwsze terenowe Subaru o zupełnie odmienionym wyglądzie. Do dziś Subaru jest chętnie kupowane przez kierowców, chociaż Polacy, są dość powściągliwi w stosunku do japońskich samochodów.

Subaru BRZ.
Ten samochód jest, wygląda obłędnie! Produkowany od 2013 roku. Nadwozie samochodu jest dostępne tylko w jednej wersji coupe. Maksymalna moc to 200 koni mechanicznych. Średnie spalanie BRZ wynosi 7,8 litra na 100 kilometrów. Dostępne tylko w wersji dwudrzwiowej. Pomimo swojej nienagannej prezencji, ten model jest dość awaryjny. Najczęściej można dostać go w kolorze niebieskim, co jest dość charakterystyczne dla sportowych aut tej marki.

Subaru XV.
Idealne auta, dla rodzin z dziećmi. Nadwozie typu hatchback, produkowany od 2012 roku. Zalicza się do niższej klasy samochodów osobowych, jednak jest ceniony za wygląd i dobre wyposażenie. Ten model jest bardzo mało awaryjny, części do tego samochodu są w dobrej cenie, a zamienniki jeszcze bardziej obniżają koszty napraw. Samochód pomieści pięć osób. Dostępny w trzech wersjach silnikowych: benzyna, benzyna i elektryczny oraz diesel. Spalanie jest dość przyjazne, bo maksymalnie wynosi 6,5 litra na 100 kilometrów. Bardzo efektownie prezentuje się w kolorze pomarańczowym.

Najgorzej ocenianym modele aut Subaru jest XV SUV 1.6l.
Właściciele skarżą się na moc silnika, cenę oraz komfort jazdy. Podobno ten model zabrany w dłuższe trasy staje się mało wygodny, a przy szybszej jeździe w kabinie jest dość głośno. Na forach, można często zauważyć, że osoby, które już wcześniej posiadały samochody z rodziny Subaru, uważają, iż ten egzemplarz to niewypał i rujnuje dobre imię marki. Dodają również, że inne modele są znacznie bardziej przyjazne dla kierowcy. Natomiast inne modele, są bardzo zachwalane szczególnie Subaru Forester III.

Najczęściej wymieniane usterki.
W modelach z 2006 roku stwierdzono, że pobierają bardzo dużo oleju, na 1000km potrafią spalić nawet do 1 litra oleju, a kontrolka, która powinna informować kierowcę o tym problemie, zapala się, kiedy olej zupełnie zniknie z silnika. Ten problem jest dość poważny, ponieważ zatarcie silnika może spowodować jego kompletne uszkodzenie. Wymiana silnika, to ogromny koszt, który w niektórych przypadkach, może kompletnie się nie opłacać.
Kolejną usterką, która trapi użytkowników Subaru, to psujący się elektryczne sterowanie szyb. Jednak ten problem, jest łatwy w naprawie i na pewno nie pochłonie dużej ilości pieniędzy.

Pamiętajmy! Nie wszystkie usterki muszą zdarzyć się akurat w naszym samochodzie. Subaru to samochody tworzone z pasją, które zadowalają wielu kierowców. Mają duże grono zwolenników, jednak zanim zdecydujesz się na swój model Subaru, skorzystaj z jazdy próbnej, aby przekonać się czy to auto zaspokoi Twoje oczekiwania.

Dołącz do nas na platformach społecznościowych