Czy nadchodzą czasy, w których każdy kierowca samodzielnie będzie mógł naprawiać silnik samochodu? To raczej zbyt optymistyczna prognoza, ale już teraz istnieją różnego rodzaju środki, dzięki którym można usprawnić pracę jednostki napędowej. Dużą popularność zdobywają chociażby preparaty do regeneracji silnika. Produkt tego typu nie tylko odbudowuje i chroni, ale także wyrównuje pracę silnika, zmniejsza zużycie oleju i redukuje poziom zużycia paliwa.

Charakterystyka preparatu

Czym w istocie jest preparat do regeneracji silnika? Jest to po prostu dodatek do oleju, który wspiera układ smarowania, regeneruje silnik i chroni go przed dalszym zużyciem. Jeden z najpopularniejszych dodatków służących regeneracji silnika został opracowany przez firmę Ceramizer. Istotą Ceramizera jest wytworzenie specjalnej powłoki ceramicznej, która pokrywa newralgiczne elementy silnika i zmniejsza tarcie. Ten rodzaj ochrony można porównać do mikronadspawania cienkiej warstwy materiału.

Kilka słów o zastosowaniu preparatu

Jednym z głównych atutów preparatu do regeneracji silnika jest łatwość stosowania. Dosłownie każdy kierowca może z niego skorzystać, ponieważ nie jest do tego potrzebna specjalistyczna wiedza ani nawet warunki warsztatowe. W rzeczywistości regeneracja silnika odbywa się samoczynnie. Wystarczy dodać Ceramizer do wlewu oleju silnikowego, po wcześniejszym rozgrzaniu silnika. Po zaaplikowaniu i dokładnym zakręceniu korka wlewu oleju trzeba jeszcze wprawić silnik w ruch i pozostawić samochód na jałowym biegu przez 15 minut.

Wykorzystaj preparat po wymianie oleju!

Nie jest to koniec pracy związanej z zastosowaniem dodatku do oleju silnikowego. Kolejnym krokiem jest przejechanie odcinka o długości 200 kilometrów bez przeciążania silnika. Chodzi o to, aby w tym czasie nie osiągać prędkości obrotowej silnika wyższej niż 2700 obr./min. Można też nieco ułatwić sobie życie i zamiast jazdy uruchomić silnik, a następnie pozostawić samochód na jałowym biegu przez 4 godziny. Jeśli wykonamy powyższe kroki, można wrócić do normalnej eksploatacji silnika. Co ważne, do momentu pokonania 1500 km olej silnikowy nie powinien być wymieniany, ponieważ w tym czasie wytwarzana jest opisana wcześniej warstwa ochronna. Cały proces trzeba zatem wykonać po wymianie oleju.

Niższe zużycie paliwa i inne korzyści

Odbudowa silnika oraz zapewnienie ochrony przed jego dalszą degradacją to podstawowa korzyść, którą zapewnia preparat do regeneracji silnika. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego warto sięgnąć po ten dodatek. Dzięki niemu można osiągnąć mniejsze zużycie paliwa, spalanie oleju również zostaje zredukowane. Ceramizer ułatwia rozruch zimnego silnika i stabilizuje pracę silnika. Środek ten zabezpiecza silnik przed uszkodzeniami i chroni powierzchnie tarcia. Po jego użyciu wzrasta lepkość oleju, więc praca silnika jest znacznie ułatwiona. Długofalową konsekwencją jego stosowania jest uniknięcie ryzyka powstawania poważnych awarii.

Dołącz do nas na platformach społecznościowych